Dekorasyonun 10 Püf Noktası

dekorasyonda dikkat edilmesi gereken noktalar
Paylaş
 

Ev dekorasyonun 10 Püf Noktası,Beyaza Renk Katın,eşya kalabalığından kurtulun,pratik ama şık mutfak gereçleri…vb

Evinizden sıkıldınız, basit ya da sıradan buluyorsunuz. Öyleyse size iyi bir haberimiz var. Küçük dokunuşlarla evinizde fark yaratıp, kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz. İşte size iç mimarlardan 10 püf noktası.

1)Beyaza renk katın

Özellikle mutfaklarda ve banyolarda beyaz renk kullanmak bir klasik haline gelmiştir. Beyaz renk insanda sakinlik ve dinginlik hissi yaratır. Daha enerjik bir hava yaratmak için mutfak ve banyo raflarınızı renklendirmeyi ve raflarda kalan boşluklara renkli cam objeler yerleştirmeyi deneyin.

2)Kendinizi anlatan köşeler oluşturun

Evinize kendi kişiliğinizi yansıtmanız son derce önemli. Sizin kendinize ait özelliklerden yola çıkarak oluşturduğunuz köşeler evinize özgün bir hava katacaktır. Örneğin yaptığınız seyahatlerde aldığınız objeleri koyduğunuz bir konsol ya da ilgi alanınıza göre biriktirdiğiniz objelere ayrılmış bir köşe evin havasını değiştirecektir.

3)Eşya kalabalığından kurtulun

Çoğu zaman evlerimiz işlevsel olmayan ama atmaya da kıyamadığımız eşyalarla doludur. Özellikle oturma odalarımızda böylesi eşyalardan kurtulmak en iyisi. Şimdiye kadar atmaya kıyamadığınız eşyalardan kurtulduğunuzda açılacak geniş alanların size nasıl bir ferahlık sağlayacağını hayal bile edemezsiniz.

4)Pratik ama şık mutfak araçları

Artık mağazalar birbirinden dekoratif ve yaratıcı mutfak araçlarıyla dolu. Özellikle tezgâh üzerinde durması gereken kaşıklıkları, baharat kavanozlarını, kupa askılarını, tuzlukları dekoratif olanlarıyla değiştirin. Bunları koymak için ahşap raflar tercih edin. Patates ve soğanlar için hasır sepetler kullanın. Mutfağınızın havası değişecektir.

5) Stilinizi dışarıya da yansıtın

Çoğu zaman evin dışını, bahçemizi, verandamızı ya da balkonumuzu dekore etmemize gerek yokmuş gibi davranırız. Oysa dış mekânlarda da uygulayabileceğiniz birçok şey var. Taşları boyayın, saksıları süsleyin, stilinizi yansıtın.

6) Çalışma alanınıza kapı lazım

Evden çalışan biriyseniz gerektiğinde çalışma alanınızın dağınıklığını örtebileceğiniz bir formül yaratın. En güzel çözüm kapatabileceğiniz bir kapının olmasıdır. Kapıyı kapattığınızda dağınık görüntü sizi rahatsız etmez. Derli toplu çalışmak her zaman mümkün olmadığından çalışma odanızı kapıların arkasına saklamak iyi olabilir.

7) Sevdiğiniz kumaş ve desenleri bulun

Evinizde köklü bir değişiklik yapmak istiyorsanız önce kumaşı seçerek başlayın. Seçtiğiniz kumaşın sizi yansıttığını düşünüyorsanız renkleri ve kumaştaki desenin dokusuna uygun eşyaları belirlemek daha kolay olacaktır.

8)Dekorasyon objelerinizi grup haline getirin

Biblo seçiminde yapılan en büyük hata tüm objelerin ayrı ayrı değerlendirilmesidir. Böyle bir seçim karmaşaya yol açacaktır. Bu yüzden dekorasyon objeleri arasındaki renk uyumuna dikkat edilmesi önemlidir. Ayrıca aynı objenin farklı tasarımlarından çeşitli köşeler oluşturabilirsiniz. Örneğin farklı renklere sahip on küçük şans filinin bir arada durduğu bir raf son derece şık gözükecektir.

9) Siyah beyazın romantik uyumu

Siyah beyaz fotoğraflar hem nostaljik hem de romantik bir hava yaratır. Özellikle yatak odanızda siyah beyaz fotoğraflardan oluşan romantik bir köşe oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu köşeyi siyah beyaz mumlarla zenginleştirebilirsiniz.

Bu yazı 996 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak