Eskiyen Mobilyaları Yenileme

Paylaş
 

Sıkıldığınız eşyalarınızın üzerinde farklılıklar inşa ederek dekoratif ve çağdaş tek imaj oluşturabilirsiniz. İşte sizlere eskiyen eşyaları yenilemenin 3 yolu… Evdeki eşyaları değiştirmeden yenilemek isteyenler buraya. Bütçenizi sarsmadan minik dokunuşlarla eşyalarınızı bambaşka görünüme dönüştürebilir, uygulayacağınız minik dokunuşlarla birlikte evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Hem maliyeti düşük bir dekorasyon yapmış olacaksınzı hemde neşeli bir zaman geçireceksiniz. Eskiyen eşyalarınıza yep yeni bir görünüm vererek evinizin havasını değiştirin evinize gelen misafirlerinizin de beğenisini yakalayacaksınız.

Renk Değişikliği ve Minik Dokunuşlar;

Elbise dolabından abajura kadar bir çok ürünün renginde değişiklik yaparak yepyeni bir tasarım elde edebilirsiniz. Değişiklik yapmak istediğiniz eşyaların sadece rengini değiştirmekle kalmanızı önermiyoruz. Bir işe başlamışsanız eğer eşyaların üzerinden küçük dokunuşlarla fark yaratmalısınız. Düz ve sade beyaz rengi olan bir elbise dolabını bebek mavisi rengine dönüştürdükten sonra küçük dokunuşlarla eyfel kulesi tarzında bir süsle dolabı süsleyiniz. Komodinleri ise cam görünümlü çekmece kuplarla zenginleştirin.

Mutfağınızda uzun zamanlar önce satın aldığınız ahşap mutfak sandalyeler varsa eğer neon renklere boyamanızı öneriyoruz. Neon renklere boyarken unutmamanız gereken önemli bir şey bulunmaktadır. Boyadıktan sonra fırça yardımıyla sandalyenin üzerinde zigzaga benzer desenler çiziniz. Bu zigzaga benzer desenler sayesinde mutfağınız farklı bir imaj yakalayacaksınız.

Minder Yenileme:

Eğer sizde bizim gibi mobilya onarmalarını kendim yapmalıyım diyorsanız. Bugün eğlenceli bir vakit geçireceğinizi şimdiden belirtebiliriz. Minder yenileme işlemine başlamadan önce zımba tabancası, kumaş, köpük veya dolgu malzemelerini yanınızda bulundurmalısınız. Bunlar eğer eksiksiz bir şekilde yanınızda bulunuyorsa eskiyen koltuk minderlerini sökmeye başlamış olmalısınız. Sökme işlemi bitmiş ise eğer eskiyen kumaşı göz önüne alarak yeni kumaşı kesiniz. Büyük ihtimal sandalyenin alt kısmında bulunan dolguda eskimiştir. Eğer eskimişse bunu da aradan çıkartmak için yenileyiniz. Yeni kestiğiniz kumaşı zımba makinesi yardımı ile sabitleyin. Daha sonra ise sandalyenin arka kısmına dekoratif vidalar yerleştirin. Bu işlemleri bitirdikten sonra bu eğlenceli zamanın sonuna gelmiş olmalısınız. Bu kadar işlemi yapamam oldukça zaman alıcı diyorsanız. Sizlere bir önerim olacak koltuklarınıza kaplayacağınız yeni kumaşı seçin ve bir koltukçu ile anlaşıp bu kaplama işlemini yapabilirsiniz. Emin olun ki yeni koltuk almaktan daha hesaplıdır.

Sprey Boya İle Mobilyaları Boyama;

Sprey boyalarını kullanacağınız mobilyaların dış mekan mobilyalarından birisi olmalıdır. Birkaç kat uygulanan sprey boyayla pek çok kusuru yok edebilirsiniz.Bu noktada mobilya sprey boyası, lastik eldiven, boyacı maskesi ve mobilya örtüsü gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. Kusurları gizlemek veya daha iyi bir hale getirmek için mobilyanızı iyice ovarak temizleyin ve açık havada boyamayı tercih edin. Öncelikle işlem yapacağınız mobilyayı parçalarına ayırın ve bir bez ile tozunu alın. Bir bant yardımıyla çekmece kenarlarını koruyun. Tek kat boyayıp, kurumaya bırakın. Eğer fırça izi istemiyorsanız silindir rulo fırça kullanmayı deneyin. Kuruduktan sonra ikinci katı uygulayın. Sprey boya sonrası mobilyanız yepyeni ve renkli bir görünüme kavuşacak.

Resim Galerisi:

 

 

 

 

 

Bu yazı 1585 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak