Feng Shui Nedir?

FENG SHUİ RENKLER
Paylaş
 

Evinizin salonunda yaşam enerjisi anlamına gelen “chi”nin, serbest bir şekilde dolaşabilmesini sağlamak yaşamınızda çok olumlu etkiler yaratıyor peki bunun olmasını sağlamak için neler yapılabilir? Yazımızı okuyun

Salonda “Chi”nizi Özgür Bırakın

Evi düzenli olarak havalandırarak temiz havanın içeri girmesini sağlayın.

Evin günlük ve haftalık temizliğini aksatmamaya özen gösterin ama senede bir kez mutlaka bahar temizliğini de ihmal etmeyin

Çok fazla kullanmadığınız eşyanız varsa bunlardan kurtulun ki enerji serbest bir şekilde dolaşabilsin.

Badana ve tamirat işlerini ertelemeyin. Bozuk, kırık eşyalar evin enerjisini olumsuz etkiler.

Alışkanlıklarınıza düşkün olsanız bile eşyaların yerini değiştirebilmelisiniz. Büyük değişiklikler olmasa da eşyaları yerinden oynatın.

EV İÇİNDE FENG SHUİ

Girişte:

Evin girişi dışarıdan gelen birini çağıran bir havada olmalı, insanda içeri girmek konusunda istek uyandırmalıdır. Bu yüzden ferah olmasına dikkat edin.

Evinizin giriş kapısının açılıp kapanmasını engelleyen eşyalar olmamasına özen gösterin. Kapı ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. Orta boy bir kapı seçin ve sonuna kadar açılıp kapandığından emin olun.

Girişte ayna kullanmak içeri gelen enerjinin geri dönmesine sebep olur.

Salonda:

Salonunuzun ışık almasına dikkat edin. Dengeli bir enerji için yatak odasında büyük olması önemlidir.

Salonun iki ya da üç tarafı camsa ya da camlar yerden tavana kadarsa enerjinin dağılmaması için perde ve bitkilerle camları örtün. Sevmediğiniz renkleri salonunuza sokmayın.

Salon Kuzeye bakıyorsa ısıyı dengelemek için sıcak renkler kullanın.

Oturma gruplarınızı arkası duvara gelecek şekilde yerleştirin

Negatif bir etki yaratacak tablolardan uzak durun.

Salonunuzdaki bitkileri odaya dağıtmayın bir arada durmasına özen gösterin ve salon için yuvarlak yapraklı bitkileri tercih edin.

Rahat etmesini istediğiniz misafirleri sırtlarını bir duvara dayadıktan sonra kapıyı da görebilecekleri bir yere oturtun. Ziyaretleri kısa sürsün istediklerinizin sırtı kapıya dönük oturmasını sağlayın.

FENG SHUI YAŞAMINIZI NASIL DESTEKLER?

1) Feng Shui, evinizin bereketini arttırır, aile bireylerine şans ve mutluluk getirir. Yaşamın birçok alanında daha enerjik olmanızı sağlar.

2) Feng Shui, sayesinde doğum tarihinize göre bir hesaplama yaparak evinizin, ofisinizin ya da dilediğiniz herhangi bir mekânın sizin için en verimli kılan ve sizi pozitif etkileyen bölgesini saptamanızı sağlar.

3) Feng Shui, hayatınızın her alanında yapmak isteklerinizi yapmak konusunda ihtiyacınız olan destekleyici gücü size sağlayabilir.

4) Feng Shui, konusunda yeterli bilgiye sahip olunduğunda bulunduğunuz ortamlarda “chi” ve  “hava’nın” nasıl yönlendirileceğini size öğretir. Böylece yaşamına dair her hangi bir konuda olumlu sonuç alacak şekilde yaşam enerjisini yönlendirebilirsiniz.

5) Feng Shui ile iş yaşamınızda ve özel hayatınızda şansınızı arttırmak için uygun ortamlar yaratabilir, pozitif insanları hayatınıza çekip, kötü insanları kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Yaşamınızı huzurlu ve pozitif olarak düzenleyebilmeniz için anahtar niteliğindedir.

FENG SHUİ GALERİSİ

Bu yazı 1126 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak