Yabancı İsimli Türk Firmaları ve Markaları

Paylaş
 

Geçen gün ev dekorasyonunu kendisine meslek edinmiş bir arkadaşımızla bir marka hakkında birazcık araştırma yaptık. Firma hakkında araştırma yapmamızın sebebi ise benim bu yabancı isimli markanın merkezinin neresi olduğunu merak etmem ve onunda bana Türk markası olduğunu söylemesi üzerine birazcık şaşırdım. Arkadaşım mobilya üreticilerinden sadece bu markanın yabancı ismi kullanmadığını bu firma gibi birçok firmanın olduğunu belirtti. Hatta dünya genelinde en iyi tasarımlara imza atan markalarının bu Türk firmaları olduğunun sonucuna da vardık.

Yabancı Firma Gibi Gözüken Türk Mobilya Üreticileri ve Satış Markaları:

Enne;

Türkiye’de toplam 5 şubesi ve yavru vatan Kıbrıs’ta da bir şubesi olan bu firmanın kuruluş yılı 1974 yılına dayanmaktadır. Fakat Enne isminin firmaya verilmesi 1999 yılına dayanmaktadır. Enne mağazalarında büro ve evler için gerekli olan mobilyalar ve aksesuarlarının satışını yapmaktadır. Enne markası sadece ürün satışı yapmakla kalmayıp iç mimarlık danışmanlığı da yapmaktadır.

Zebrano;

2003 yılından itibaren üretim yapmaya başlayan zebranonun kuruluş yılı 1953 yılına dayanmaktadır. Fakat 2003 yılına kadar Ankara’da sadece klasik mobilya üretimi yapmaktaydı. Zebrano isminin anlamı dekorasyon  uygulamalarında kullanılan ve menşei Afrika olan egzotik bir ağaçtan almaktadır. Yurt dışında 6 bayisi Türkiye’de ise 20 bayisi bulunmaktadır.

Enne ve Zebrano Mobilyaları Resim Galerisi:

Bu yazı 2704 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak